«
»


Kolga Valla koosolek

Eelmise kohtumise teemad:

Teemad, millel on nö eestvedajad olemas:

Möödunud aastast on üleval veel üks "saba" – Kolga mänguväljak. Kuusalu vald eraldas Kolga mänguväljaku jaoks 1000 eurot. Peale kohtumist laste ja mänguväljaku ääres olevate majade elanikega (kinnistute omanikega) valiti välja nö valmis mänguväljak ja lisaks otsustati teha korralik piiratud servadega liivakast. Pingid mänguväljaku äärde andis Nodic Houses. Mänguväljak vajab paika panemist – koha valimist, järku saagimist, kokku kruvimist jms. Küsimus tekkis, kas mite jätta see tegemine kevadesse? Samuti vajab hetkel nukralt ja pisut ohtlikult seisev mänguväljak kõpitsemist ja värvimist.
Mänguväljaku teema algatajaks olid Kolga Noorkotkad ja Kodutütred.
Teemaga tegeleb Krista Allik.

Kolga OTTMuutus kohtumise aeg - 18.30-19.15! OTTi põhiolemus on kaup ette tellida. Eestvedajad Mari-Liis Lilleleht, Sirkka Pintmann, Maria Prääts, Karoliina Juurik

Jõululaat 2014 – 19-21 detsember Kolga tennisehallis. Välisvalgustusele suurem tähelepanu. Esinejad ja kauplejad osaliselt olemas ja mõtted töös. Jõululaadaga seonduvaga tegeleb Janne Kerdo.

Liuväli – kui tuleb talv ja külm, tuleb tennisehalli kõrvale ka liuväli! Tegeleb Emil ja Co.

Sümboolikakonkurss – kevadise konkursi enim hääli saanud tööks oli Kolga Silla motiiv, autor Andres Heinver. Vajab digitaalselt kujundamist.

Toasoe – Emil: võimalus kohtuda inimesega, kes seletab kaugküttega seonduvaid võimalusi ja hirme. Mari-Liis tegeleb teemaga.

Teemad, millega on vaja kas kohe või hiljem tegelema hakata, hetkel eestvedajata:
Kolga valgustus – Kolgas puudub öösel igasugune valgus, kooli tee aga särab ööläbi.

Talgud – talgud on vähendanud prügi vedelemist maas. Ehk ka kasvatanud inimesi vähem maha heitma. Mais jälle uue hooga!

Kolga Karap – Anu Koppel nõus, et Karap toimub mõisas ka edaspidi.

Alevivanem – Karapil korraldatud küsitlusest võttis osa 23 inimest ja kõigi vastanute arvates peaks Kolgal olema nö kõneisik.

Kooli siklusrada – Sofialt info, et osad seiklusrajal olevad nöörid on oma aja ära elanud. Oleks ilmselt aeg otsustada, kas korrastada või likvideerida. Kelle hallata seiklusrada on?

Kolga Mõisa SA, Anu ja Meelis – plaanis on kirjutada Kolga mõisa etendus, mis jõuaks lavale saabuval suvel. Veel sel sügisel võiks tuua Kolka Indrek Taalmaa monoetenduse "Sinised kilesussid jalas" või "Hitler". Toimumiskoht vajab veel arutamist ja järelevaatamist: mõisa rehi, tennisehall, kool..

Mõisas on vaja tööle saada restoran, võõrastemaja. Torud vajavad läbi pesemist või uute vastu vahetamist.

On soov jõuda inimesteni, kes võivad teada mõisa keldrite sissepääse, kaevude asukohti mõisas sees. Oluline on ka pärimuse kogumine, ka selles osas on mõisarahval suveks plaane.