«
»

  

Uudised

22/03/2014 21:34  Konnad Kolga poes - millega on tegu?
 | Uudis on aegunud: 06/30/2014 08:00

Kolga poes üllatavad juba mõnda aega tavapärase kauba kõrval kahekordsed valge kipskonnad.
Kust konnad keset külma talve tulid ja miks nad seal on?
Kadri Metstak, skulptor - konnade autor - poemüüja kirjutab:
OLLA VÄIKENE - Väga kuradi romantiline II

BEING SMALL - Bloody Romantic II

Interaktiivne installatsioon Harjumaal Kuusalu vallas Kolga mõisas tegutsevas Mõisa poes. Veebruar 2014.
Skulptor Kadri Metstak

 

Projekti kirjeldus

Lettidele laotud paarituvad konnad. Kunstnik seab algse ülespaneku ja vastab küsimustele ainult siis, kui ta on müüjana tööl. Poes töötaval müüjal on õigus oma äranägemise järgi konnasid sättida. Kliendid võivad konnadega suhelda nagu tavapärase kaubaga, esitada küsimusi ja lugeda etiketti nagu see tekst siin. Saab ka soetada konnasid 10eur paar. Toimub konnade liikumise regulaarne dokumenteerimine.
 

Mõisa pood

Alevik, Baltimaade üks suurimaid mõisakomplekse, mis laguneb, üle 20 aasta tegutsenud, kuid nüüd pankrotistuv maapood esmatarbekaupadega - suvehooajani on vaja veel 3,5 kuud vastu pidada. Perefirma, kus leti taga töötavad juba kõik. Letid ise on aga juba ammu piinlikult tühjad. Seisad siis niimodi seal üksi, moe pärast sätid veel viimseid kaupasid kuidagi esinduslikumalt ritta. Mälestused möödunust on helged, tulevikku vaatamist aga häirivad tühjade külmikute valgetest riiulitest võimendatult vastu kiirgavad eredad valgustid. Jah, me jääme aina väiksemaks, kuniks hääbume suurte supermarketite säras.

Kiired ajad ja poe muredega tegelemine on mind kunstnikutööst kõvasti distantseerinud. Peale Eesti Kunstiakadeemia maginstratuuri lõpetamist 2012. aasta suvel polegi ma näitustega esinenud. On vaid paar ebaõnnestunud katset taodelda galeriiaega ja kõik. Mulle tundub siiani, et leti taha firmat püsti hoidma on mind rohkem vaja, kui kunstnike ridadesse. Kaks aastat pildilt ära olemist on aga noorele kunstnikule lihtsalt elu raiskamine. Väikse maapoe pidamine tänapäeval on vist sama romantiline kui ennemalt kunstnikuks olemine?

Konnad

Konnaprojekt Bloody Romantic oli esmakordselt eksponeeritud 2012 talvel tudengitööna. Sajakümne pealised paarituvate konnade parved moodustasid ülekäiguraja ja töö kandis pealkirja "Konnade ränne - bloody romantic". Tegelesin sel hetkel paratamatuse, traagika, sümbioosi ja lootusega - ja sentimentaalse romantilisusega. Peale seda on konnad olnud ladustatuna Mõisa poe õllelaos. Tänaseks on konnade kast ainus kast laos.

On aeg õllelaos 2 aastat ladustatud installatsioon välja tuua, üles sättida ja lasta sel integreeruda. Lasta lahti ebamäärane parv paratamatuse tunnet, lootusetust, traagikat, ja samas entusiasmi, optimismi, romantikat - viimast eelkõige, sest tegemist on kunstiteosega ja samas ebaratsionaalse väikepoe pidamisega. Elevant keset elutuba on suur, kuid vaikimisi nähtamatu, minu konnad on aga vaiksed, kuid asukohast lähtuvalt häälekad. Las nad siis lärmavad ja peavad pidu katku ajal.


Konnade ränne - Bloody Romantic I, 2012. Installatsioon. Kips, tõrvapapp.


Lisa kommentaar:
Autor: 
Kommentaar:
Spämmirobotite tõke - trükkige kood mida näete pildil:
  Uuenda*
 

Salvesta kommentaar