«
»

  

Uudised

09/04/2014 22:40  Lahemaa rahvuspargi looduskeskuses avatakse mänguliste eksponaatidega püsinäitus
 Allikas: Lahemaa Rahvuspark | Uudis on aegunud: 04/30/2014 08:00
Keskkonnaamet
Pressiteade
7.04.2014
 
Lahemaa rahvuspargi looduskeskuses avatakse mänguliste eksponaatidega püsinäitus

Neljapäeval, 10. aprillil avab Keskkonnaamet Lahemaa rahvuspargi looduskeskuses piirkonna loodust ja kultuuriväärtusi tutvustava püsiekspositsiooni, mis jutustab külastajale loo Lahemaa maastike kujunemisest jääajast tänapäevani. Väljapaneku arendamisel arvestati erinevate külastajatega, pakkudes oma mänguliste eksponaatidega põnevat avastamist nii suurtele kui väikestele.

Näituse eesmärgiks on tutvustada külastajatele Eesti vanima ja suurima rahvuspargi loodusväärtusi ja kultuuripärandit ning samuti tekitada inimestes huvi ise loodusesse neid paiku avastama minna. Ekspositsiooniruum on inspireeritud rahvuspargile iseloomulikust maastikumotiivist – meri ja poolsaared. 
 

Lahemaa rahvuspargi looduskeskuse põhilisteks sihtrühmadeks on kooliõpilased, kohalikud elanikud ning külastajad mujalt Eestist. Ligi 70% looduskeskuse külastajatest on välismaalased.


Ekspositsiooni digitaalsed osad on külastajatele kättesaadavad ka inglise, saksa ja vene keeles ning kokkuvõtlikud infomaterjalid on tõlgitud inglise keelde. Püsinäitus on valminud Euroopa Regionaalarengu Fondi toetusel projekti "Keskkonnaameti looduskeskuste võrgustiku arendamine" raames ning selle teostas OÜ KAOS Arhitektid.
 
Püsinäituse pidulik avamine toimub Lahemaa rahvuspargi looduskeskuses (Palmse küla, Lääne-Virumaa) 10. aprillil kell 13.00.


Lisa kommentaar:
Autor: 
Kommentaar:
Spämmirobotite tõke - trükkige kood mida näete pildil:
  Uuenda*
 

Salvesta kommentaar